• 1886. január 3-án alakult meg a Korcsolya Egylet. Ezzel egyidejűleg avatták föl a nagy ünnepség keretében a jégpályát. A korcsolyázás egyre népszerűbb lett a fiatalabbak körében, telente a befagyott Rábán is gyakorolhattak.
  • 1886. augusztus 28-án született Pável Ágoston Vashidegkúton. A szentgotthárdi gimnáziumban, ahol az első négy osztályt végezte, kiemelkedett szorgalmával és tudásával társai közül. Bölcsészdoktorként 1920-tól egészen a haláláig Szombathelyen élt és dolgozott. Életre hívta 1933-ban a Vasi Szemlét, melynek első főszerkesztője lett. Kutatta a vend és magyar nyelvészet és néprajz emlékeit. 75 évvel ezelőtt 1946. január 2-án hunyt el, sírja a megyeszéhelyen Nemzeti Emlékhely. Szombathelyen és Felsőszölnökön szobor, Szentgotthárdon múzeum és lakótelep őrzi nevét és emlékét.
  • 1886-ban született városunkban Friedrich Ödön. 1912-ben vette át a patika vezetését. Négy év múlva, mivel a járás egyetlen gyógyszerésze volt, felmentették a katonai szolgálat alól. Izraelita vallásáról 1919-ban keresztelkedett át, így nem vették el a patikáját. Igazgatója volt a Stefánia Anya- és Csecsemővédő Egyesületnek, titkára a helyi Vöröskeresztnek, felügyelőbizottsági tagja a Takarékpénztárnak. A svédországi Umeában halt meg 1969. január 9-én.

Jöjjön, látogasson meg minket!

Friss híreinkről a Klub nyilvános
facebook-oldalán

tájékoztatjuk az érdeklődőket!

Kapcsolat a klubunkkal

Telefon: (+36) 94/380-113 (könyvtár)
Mobil: (+36) 30/575-0893 (Molnár Piroska)

Írjon üzenetet!

sztg ertektar also feher