Az értéktár olyan adatbázis vagy adat- és képgyűjtemény, amely a település értékeinek az adatait őrzi, és azokat az érdeklődők rendelkezésére bocsátja.
Agrár- és élelmiszergazdaság (2)
Az agrárium szellemi termékei és tárgyi javai – beleértve az erdészet, halászat, vadászat és állategészségügy területét –, különösen a mezőgazdasági termékek és az élelmiszerek, a borászat, továbbá az állat- és növényfajták.
A tudományos és népi megelőzés és gyógyászat, természetgyógyászat szellemi termékei és tárgyi javai, különösen a gyógyszerek, gyógynövények, gyógyhatású készítmények, gyógyvíz- és fürdőkultúra.
Épített környezet (21)
A környezet tudatos építési munka eredményeként létrehozott, illetve elhatárolt épített (mesterséges) része, amely elsődlegesen az egyéni és közösségi lét feltételeinek megteremtését szolgálja; valamint az embert körülvevő környezet fenntartásához kapcsolódó szellemi termékek.
Ipari és műszaki megoldások (7)
Az ipari termelés – beleértve a kézműipart, kézművességet is – szellemi termékei és tárgyi javai, különösen az egyes technológiák, technikák, berendezés-, gép- és műszergyártás, műszaki eszközökkel végzett személy- és áruszállítás.
Kulturális örökség (147)
A kulturális örökség szellemi és tárgyi javai, különösen az irodalom, a tudomány, a népművészet és népi kézművesség, néprajz, filmművészet, iparművészet, képzőművészet, táncművészet és zeneművészet; továbbá a védett ingatlan értékei, különösen a nemzeti vagyon körébe tartozó, kiemelkedő értékű műemlékek és régészeti lelőhelyek, nemzeti és történelmi emlékhelyek, világörökségi helyszínek.
Sport (5)
A fizikai erőnlét és a szellemi teljesítőképesség megtartását, fejlesztését szolgáló, a szabadidő eltöltéseként kötetlenül vagy szervezett formában, illetve versenyszerűen végzett testedzés vagy szellemi sportágban kifejtett tevékenység, különösen a sportolói életművek és csúcsteljesítmények.
Az ember természetes környezetének tárgyi javai, különösen a fizikai és biológiai képződmények vagy képződménycsoportok, geológiai és geomorfológiai képződmények, természeti tájak, természeti területek, életközösségek és ökológiai rendszerek; valamint az embert körülvevő környezet fenntartásához kapcsolódó szellemi termékek.
A turizmus és vendéglátás szellemi és anyagi értékei, különösen a turisztikai látványosságok, szolgáltatások, termékek, élelmiszer- és italgyártási módszerek a gasztronómia területén.

Emléktábla

A könyvtáros, újságíró, szerkesztő, népművelő, néprajzi gyűjtő, helytörténész gazdag életútja számos ponton kapcsolódik Szentgotthárdhoz.

A Wieser család alapította 1901-ben szentgotthárdi kaszagyár elődjét, az Első Magyar Kasza- és Sarlógyárat.

Városunk névadója egyike volt kora legnagyobb hatású egyházi vezetőinek Európában.

A heiligenkreuzi apát indította el a barokk templom és kolostor építési munkálatait 1740-ben.

III. Béla uralkodása alatt öt ciszterci monostor épült fel Magyarországon, köztük az 1183-ban alapított szentgotthárdi apátság.

IV. Károly átutazása Szentgotthárdon

A reformáció 500. évfordulója tiszteletére

1921. április 5-én megállt IV. Károly király különvonata Szentgotthárdon

A tűzoltó egyletek története az alakulástól napjainkig Szentgotthárdon és városrészeiben

A Szentgotthárd Spa & Wellness élményfürdő 2007 óta működik az Őrség ölelésében. Az exkluzív kialakítású, mediterrán hangulatú fürdő egész évben várja a kikapcsolódni vágyó vendégeket.

Szentgotthárdon 1885. október 1. óta működik az óvoda. 1970-ig a Széchenyi utcában, majd a Kossuth utcában nevelkedtek a község kisgyerekei. A Kaszagyár és a Selyemgyár dolgozóinak gyerekeire évtizedekig a gyárak óvodáiban vigyáztak.

A Csatafutás alapgondolata a szentgotthárdi csata két emlékművének az összekötése volt az osztrák-magyar határon keresztül.

A nyelvész, néprajzkutató tudós Pável Ágoston élete végéig magyarországi szlovén maradt.

1995-96-ban épült a gyilkosság helyszínéhez vezető út mentén