A Szentgotthárdi Történelmi Napok előestéjén, 2014. július 31-én nyílt kiállítás a színház aulájában a szentgotthárdi csata 350. évfordulóján. Metszetek, térképvázlatok, a csata szereplőinek ábrázolása mellett egy interaktív terepasztal is a kiállítás része, fő attrakciója volt. A megnyitó estéjén mutatta be Fűzfa Balázs irodalomtörténész Csuk Ferenc Szentgotthárdi csata című kötetét.

A 2013 óta tartó jubileumi rendezvénysorozat részeként megnyílt kiállítás a Honismereti Klub tagjainak közel egy éves munkáját dicséri. Ennek során tanulmányozták a forrásokat és a szakirodalmat, valamint anyagokat gyűjtöttek a kiállításhoz.

A megnyitó közönségét Huszár Gábor polgármester köszöntötte. A kiállítást Tóth Ferenc professzor ajánlotta a több mint száz fős közönség figyelmébe. A csata eseményeit, szereplőit és helyszíneit a paravánokon és a falakon elhelyezett képeken, térképvázlatokon, korabeli nyomtatott híradásokon lehetett nyomon követni. Kiemelt helyen szerepelt a csata napját követően készült Ottendorf-metszet. Az üveges tárlókban a szentgotthárdi csatáról szóló könyveket állítottak ki a klubtagok.

Csuk Ferenc klubtag, helyismereti kutató egy hét énekből álló elbeszélő költeményt írt Szentgotthárdi csata címmel. A Vörösmarty Mihály Gimnázium tanulói – Csomósné Boros Erika tanárnő irányításával – illusztrációkat készítettek a históriás énekhez, amelyek a kiállításon is szerepeltek.

A kiállítás fő attrakciója egy digitális terepasztal volt, amelynek érintőképernyőjén négy menüpontból választhatnak a látogatók. A csata eseményeit egy animáción lehet végigkövetni a terepasztalon.  A terepasztal készítői, a pécsi InnoTeq cég számára a Honismereti Klub tagjai állították össze a tartalmakat. A Médiatárban hallható Csuk Ferenc verse Farkas Dániel gimnáziumi tanuló előadásában. A látogatók egy Kvízjáték segítségével tesztelhetik megszerzett ismereteiket. A terepasztal rendelkezik egy Tudástár funkcióval (interaktív lexikon) is, amelynek anyagait Horváth Zsuzsanna és Kovács-Buna József állították össze.

A Honismereti Klub célja az volt, hogy a látogatók érzékletes képet kapjanak Szentgotthárd nevezetes történelmi eseményéről. A képviselő-testület nagy összeggel támogatta a terepasztal elkészítését, mert jó lehetőséget látott ebben a helytörténeti ismeretek gyarapítására.

A kiállítás anyaga a közeljövőben a Pável Ágoston Múzeumban is látható lesz, s a tanév folyamán az iskolai oktatást is szolgálhatja.


Jöjjön, látogasson meg minket!

Friss híreinkről a Klub nyilvános
facebook-oldalán

tájékoztatjuk az érdeklődőket!

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Kapcsolat a klubunkkal

Telefon: (+36) 94/380-113 (könyvtár)
Mobil: (+36) 30/575-0893 (Molnár Piroska)

Írjon üzenetet!

sztg ertektar also feher