• 1990. január 13-án a GM európai képviselete valamint a Rába Magyar Vagon- és Gépgyár vezetői szerződést írtak alá vegyes vállalat létrehozásáról, amelyben 33% lett a magyar gyár és 67% az amerikai cég többségi tulajdona. 1990 júliusára eldőlt, hogy az új gyár neve GM Hungary lett. A hivatalos gyáravató ünnepség 1992. március 13-án volt, amikor az első hazánkban gyártott Opel Astra gördült le a szalagról. Ez az autó ma a Budapesti Közlekedési Múzeumban látható.
  • 1990. július 18-án született városunk történetének legeredményesebb női sportolója, Dancsecs Bojána. Itt élt és járt általános, majd középiskolába. A kick–box sportágban 17-szer volt magyar bajnok, 20-szor nyert világkupán, 3-szor Eb-n és 4-szer Vb-n.

 

  • 1990. október 14-én volt a rendszerváltás után újra szerveződött cserkészcsapat fogadalomtétele. Parancsnokuk, Polesznyák László vezetésével újra jelen voltak minden jelentősebb plébániai eseményen, évenként táborozáson vettek részt.

Jöjjön, látogasson meg minket!

Friss híreinkről a Klub nyilvános
facebook-oldalán

tájékoztatjuk az érdeklődőket!

Kapcsolat a klubunkkal

Telefon: (+36) 94/380-113 (könyvtár)
Mobil: (+36) 30/575-0893 (Molnár Piroska)

Írjon üzenetet!

sztg ertektar also feher