• 1941-1951 közt volt Haszák Aladár a ciszterci erdők gondnoka. Illyés Károly főerdőmérnök utódaként az államosításig volt a ciszterek alkalmazottja. Az államosítás után is bizalmat kapott a korábbi feladatai folytatására, és megbízták a rönöki faüzem vezetésével. Mindezek mellett volt gondja a magánkézben levő erdőkre is. Fiatalon, 1959. november 25-én hunyt el Szentgotthárdon. Magas sírköve a régi temetőben, a bejárathoz közel, annak bal oldalán áll. 1904. szeptember 30-án Pécsett született.
  • 1941. január elsején a hajnali misére érkezők örömmel és elsőként láthatták Mákos Ferenc helyi asztalosmester keze munkáját a Nagyboldogasszony templomban: az új Mária-oltárt.
  • 1941. február 19-én Szentgotthárdon született Csuk Ferenc, városunk díszpolgára, a Honismereti Klubunk alapító tagja, a legnagyobb tudású helytörténészünk, számos saját könyv, novella és verseskötet szerzője. Meghatározó tagja volt a Szentgotthárdi Irodalmi Klubnak. 1998–2003 közt évente jelent meg Kötődés címmel önálló antológiájuk, melynek egyik szerkesztője, címadó versének szerzője volt. Honlapján lassan megszámlálhatatlanul sok helytörténeti adat, információ található. Nagyon sokat tanulunk tőle, kérdéseinkkel őt keressük. Emellett mint festőművészt is tiszteljük, csodáljuk. Olajképei már valamennyi kontinensre elkerültek, de megtalálhatók számos család otthonában és a szölnöki templomban. Művészettörténeti ismeretei kiapadhatatlanok.
  • 1941. július 20-án a Katolikus Nőszövetség egy a zsidai erdőbe tett kirándulással búcsúzott a távozó dr. Borián Elréd atyától, aki nagy gondossággal és szeretettel irányította hosszú éveken át a helyi Karitász munkáját.
  • 1941. szeptember 13-án, mint minden Mária nap környékén, a háború alatt is zarándoklatot szerveztek Vasvárra. A hívők Körmendig vonattal, onnét gyalog tették meg az utat. A több mint 100 résztvevő a szokások szerint csak másnap ért haza.

Népszerű írásaink

Jöjjön, látogasson meg minket!

Friss híreinkről a Klub nyilvános
facebook-oldalán

tájékoztatjuk az érdeklődőket!

Mai látogatók:125
E heti látogatók:301
Havi látogatók:3046
Összes:350591
Kapcsolat a klubunkkal

Telefon: (+36) 94/380-113 (könyvtár)
Mobil: (+36) 30/575-0893 (Molnár Piroska)

Írjon üzenetet!