Kedves Látogató!

Üdvözöljük a Honismereti Klub honlapján!

Klubunk azokat a szentgotthárdi és Szentgotthárd környéki lokálpatriótákat fogja össze, akik évek óta foglalkoznak Szentgotthárd és környékének helytörténetével. Szívesen vállalkoznak a téma kutatására, adatok, információk, fotók, kéziratok, egyéb dokumentumok gyűjtésére, interjúk készítésére. Az összegyűjtött és rendszerezett anyagokból évente kiállítás is készül.

A Honismereti Klub a Móra Ferenc Városi Könyvtár és Múzeum keretében működik. Összejöveteleinket a könyvtárban tartjuk, a kiállításokat a múzeumban rendezzük.

Konferenciákon, helytörténeti vetélkedőkön rendszeresen részt veszünk, gyakran közreműködőként. Nagy gyakorlatra tettünk szert kiállítási forgatókönyvek készítésében és rendezésében. Klubtagjaink levéltári kutatómunkát is végeznek, s részt vesznek a város által szervezett, a helytörténettel kapcsolatos tevékenységekben. Így több Szentgotthárdról készült könyv, vetélkedők közreműködői, diákoknak kiírt helytörténeti pályázatok bírálói voltak. Legutóbb a települési értékek összegyűjtését és dokumentálását vállalták magukra.

Klubunk nyitott, minden, a helytörténet iránt érdeklődőt szívesen látunk tagjaink sorában.

Kérem, tájékozódjon honlapunkon tevékenységünkről, eddigi eredményeinkről.

Molnár Piroska
klubvezető

A Szentgotthárdi Honismereti Klub weboldalán a nagyobb felhasználói élmény érdekében sütiket (cookie-kat) használunk. A böngészés folytatásával Ön jóváhagyja a sütik használatát.